Let’s travel together.

Anlamlı Bir Stajı Başarıyla Kazanmanın 5 Altın Kuralı

0 8

Çoğu işletme öğrencisi bu gün ya kendi çalışmalarının bir parçası olarak ya da kişisel bir rekabet avantajı kendi peşinde dayalı, bir staj aramak için gereklidir. Birçok Avrupalı öğrenci için birden fazla staj bulma nın ve aynı zamanda onları yabancı bir yerde bulmanın çifte zorluğu vardır. Amerikalı öğrenciler için, çeşitli disiplinlerden, bu bir soru değil ‘eğer bir staj yapmalıyım’ ama daha çok ne zaman ve nerede bir sorundur.

İster Türkiye’de perakende staj ı arayan Fransız işletme öğrencileri olsun, ister boş bir yılda staj yapan Avustralyalı bir öğrenci olsun, nihai soru hala “Nasıl alabilirim?”

İşte büyük bir staj kazanmak için 5 temel stratejileri şunlardır:

1. Başka kimsenin bakmıyor

Herkes her yıl reklamı ‘bu’ staj için geçerlidir. Veba gibi bundan uzak dur. Babanızın arkadaşları – kendi ağının bir listesini oluşturarak başlayın; Amcanız Johnny, CEO; sınıfında sunulan endüstriden adam; TEDx’te gördüğünüz bir adam;, vb.

Herkes erişim bir liste daha – kendi benzersiz listesi olan bir liste olması daha iyi – sadece bir kişi bakıyor – yüzlerce veya binlerce öğrenci aynı staj peşinde

2. İşvereniniz için uygun olun

Eğer bir tutku ya da birkaç beceri yok bir iş için başvuruda hiçbir anlamı yok. Nefret edeceksen, onlar da senden nefret edebilirler. Staj oyununun adı ÖZGEÇMIŞinizi geliştirmek ve yol boyunca hakem kazanmaktır. Örgüte uymazsan ikisi de olmayacak.

3. İşvereninizin sizin için uygun olduğundan emin olun

Yukarıdaki gibi, ama ters. Eğer onları sevmiyorum ve hiçbir faydası olduğunu kanıtlamak (örneğin, değerli bir şey yapmak yerine anlamsız belgeler dosyalama 3 ay harcamak), o zaman bir lose-lose’s.

Size bağımsız proje çalışması sunan şirketleri düşünün – stajınız boyunca bir işe başlar ve bitirirsiniz. Sen beceriler geliştirirsin ve onlar gerçek bir sonuç alırlar.

4. Staj bulmak için bir çalışma turu kullanın

Çoğu çalışma turları 2-3 hafta içinde 15-20 şirketleri ziyaret edin. Her sunucudan kartvizit isteyecek kadar cesur olun ve bunları kendi kişisel kişi listenize ekleyin. (bkz. Nokta 1)

5. CV’nizi oluşturun

Staj yapmanızın tek nedeni, ‘Hiçbir deneyimim olmadığı için iş bulamıyorum’ probleminin üstesinden gelmektir; Tecrübe edemiyorum çünkü işim yok. Tüm işlerinizin aynı tema etrafında sıralandığından emin olun (örneğin şehir planlaması, reklam, maliyet muhasebesi, vb.). Bunu yapmak, gelecekteki ‘gerçek iş’ (staj aksine) işverenler için hem tutarlılık ve deneyim gösterir.

Son bir düşünce (altıncı nokta olabilirdi ama değildi) DON’T, DON’T, DON’T, don’t bir staj şirketi bir staj bulmak için kullanmayın. Beş kuralın tümünün çiğnenir, çok az iş için binlerce dolar ücret alır lar ve genellikle stajyer ve şirketle kötü eşleşirler ve genellikle bunu yaparken vize yönetmeliklerini ihlal ederler.

Bu Staj alma ve sizin için çalışmasını sağlamak beş altın kurallara uyun ve hiç şüphesiz gelecekteki işverenler gerçekten değer verecek bir temel sağlayacak büyük bir Staj deneyimi olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku