Let’s travel together.

Backpacking Tarihi

0 11

Sırt çantasıyla bugün çok daha kolay ve daha eğlenceli o zaman başladı oldu. İnsanlar evlerinden sevdikleri bilgisayarlar, telefonlar ve hatta seyahatlerinde TV izlemek gibi her şeyi sırt çantasıyla edebiliyoruz. Güneş panelleri gibi tüm ekipman şarj etmek için en son teknoloji nedeniyle. O zamanlar farklı bir hikayeydi. Bir sürü insan ya hastalık, açlık, vahşi hayvan saldırıları ya da soyguncular nedeniyle zorunluluk için sırt çantasıyla birkaç isim. 17. yüzyıla kadar insanlar eğitim ve eğlence amaçlı seyahat etmediler.

Varlıklı Avrupalı erkekler evlilik ve kariyerlere yerleşmeden önce son bir eğlence “büyük tur” gönderildi. Tıpkı Avrupa’daki gençlerin bu günlerde yaptığı üniversite öncesi geziler gibi. Giovanni Careri eğlence için dünyayı dolaşan ilk öncüoldu. Bu seyahati 80 günde yaptı ve “Around the World in Eighty Days” adlı kitabı yazdı. Bunu ülkeden ülkeye değerli eşyaları kaçırarak yapabildi. İlk sırt çantalılar eski avcı-toplayıcılardı. Hayvanları takip edip yabani meyveleri yedikleri yer. Bu göçebe kabileler Aborijin Avustralyalılar, Güney Afrika Bushmen edildi. Kongo’nun Pigme Kabileleri ve Amerikan yerlileri.

1492 yılında Kristof Kolomb Amerika’ya gitti ve David Livingstone 1841’de Afrika’yı keşfetti. 1920 yılında Lloyd F. Nelson paketi daha rahat hale getirmek için bir paket tahtası ekleyerek kamp sırt çantası icat etti. Bundan önce sırt çantası omuz askıları ile gevşek bir çuval sadece oldu. 1965 yılında Başkan Lyndon Johns, bireyleri açık havayı keşfetmeye ve doğayı daha fazla takdir etmeye teşvik eden Ulusal Manzara İzi Yasası’nı önerdi. Bu iyi tanımlanmış yollar ile yürüyüşçüler takip sağladı. Greg Lowe kalçalar arasında paket ağırlığı dağıtır iç şöhret sırt çantası tasarlanmıştır. Ve sırt çantasıyla dişli alüminyum boru ahşap çerçeve daha iyi var, su geçirmez naylon ağır tuval, titanyum çelik tencere, hızlı kuru sentetikler ve alkol / bütan soba lar için petrol / ahşap yün giyim.

1910 yılında sırt çantası icat edilmiştir. 1940’lı yıllarda 2. Askeri tasarım sırt çantasıyla dişli nedeniyle alüminyum alaşımçerçeveleri ile hafif gider. Sonra hafif çerçeveler açık hava meraklıları ile popüler hale gelir. Sonra 1970 hafif naylon sırt çantaları her yerde. 1990 yılında Leave No Trace Behind programı geliştirildi. 2000 yılında barınak, uyku tulumları, tencere tüm en iyi yenilikleri daha hafif ve taşımak daha kolay olsun.

En iyi henüz programın ilkeleri leave No Trace Behind bizim eko-bilinçli toplum için önemli hale gelir ve böylece sırt çantasıyla daha fazla büyüyecek gelmektir. Bulduğunuz gibi doğayı bırakın onu bozmayın ve güzel vahşi yaşamımız gelişmeye devam edecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku