Let’s travel together.

En Iyi Katlanır Bisiklet Satın Almak Için Bir Rehber

0 6

Katlanır bisiklet geleneksel bisiklet gibidir; tek ayırt edici özelliği taşıma ve depolama büyük kolaylık sağlayan katlama mekanizmasıdır. İnsanlar kendi emrinde mevcut alanı en iyi şekilde kullanmaya çalışırken, katlanır bisiklet tercih edilen bir seçim haline gelmiştir.

Farklı çerçeve tasarımları, tekerlek boyutları, katlama mekanizmaları ve dişliler içeren katlanır bisiklet geniş bir yelpazesi vardır. Sizin için en iyi bisiklet profili ve ihtiyaçlarına bağlıdır.

1. Sürüş tipi –

Yaptığınız sürüş türü en önemli husustur. Bisikletinizi köşedeki boş zaman gezileri için mi kullanıyorsunuz, yoksa normal gidip gelmeniz için mi kullanıyorsunuz yoksa dağ turları için mi kullanıyorsunuz? Düzenli gidip için bisiklet rahat ve hafif olması gerekir; yine de düzenli seyahate karşı dayanmaları gerekir. Dağ bisikletleri, çeşitli arazilerde off-road seyahat etmek için tasarlanmıştır.

2. Tekerlek boyutu –

Karşı işaretlemek için bir sonraki kriter tekerlek boyutudur. Bisikletinizin ne kadar taşınabilir olacağını ve sürüş konforunu belirler. 26″, 24″, 22″, 20″ 16″ ve 14″ farklı mevcut tekerlek çaplarıdır. 14 “ve 16″ katlanır bisikletler, eğlence sürüşleri için tasarlanmış en küçük tekerlekler arasında yer alıyor. Viraj alırken daha küçük tekerlek boyutları o kadar kararlı değildir. Öte yandan katlanır bisiklet 26” jantlar genellikle dağ bisikletlerine takılır, çünkü en yüksek kararlılık seviyesini sunarlar.

3. Çerçeve tasarımı ve malzemesi –

Bir katlama mekanizması dahil etme fikri bisiklet işlevsellik eklemektir. Çerçeve ve yapı malzemesi üzerinde söz sahibidir. Alüminyum, çelik, karbon fiber ve titanyum katlanır bisikletler için yaygın olarak kullanılan yapı malzemeleridir. Titanyum ve karbon fiber hafif, ama çok pahalı. Alüminyum ve çelik son derece dayanıklı, ama ağır çelik ağır olmak.

Çerçeve tasarımı katlama mekanizması gereksiz yapmamalıdır.

4. Dişliler veya hiç dişliler –

Amatör bisikletçiler, dişlilerin bisiklet performansında ne gibi farklar yaratacağını sorabilirler. Birincisi, hızı ayarlamana izin verirler. Ayrıca engebeli alanlar gibi zor arazilerde manevra yapmayı çok daha kolay hale getirirler. Vitessiz bir bisikletin sunduğu tek avantaj, daha az sıklıkta bozulmasıdır.

5. Bakım –

Bisikletler, katlanabilir veya katlanabilir olmayan tip olsun, optimum performans için düzenli bakım gerektirir. İç tüpler, lastikler, jantlar ve diğer yedek parçalar gibi bisiklet bileşenleri kolayca kullanılabilir olmalıdır. Değilse, onları kaynak için ekstra ödemek zorunda kalacak. Sadece bu değil, tamir edilene kadar bisikletkullanmak mümkün olmayacaktır.

6. Katlama kolaylığı –

Bisikleti katlamak ne kadar kolay? Farklı markalar farklı katlama mekanizmaları kullanmak. Bölünmüş kıvrım, üçgen menteşe ve kopma mekanizması vardır. Dökülen mekanizmada, bisikletin ikiye katlanmasına izin veren tek bir menteşe vardır. Bu katlamak için en hızlı. Üçgen menteşe mekanizması daha menteşe ve tokalar özellikleri ve daha kompakt bir forma bisiklet katlamak için olanak sağlar. Ama kıyaslandığında daha karmaşık. Son seçilen parçaları sökerek bisiklet kat sağlar.

Yani, bir katlanır bisiklet için alışveriş yaparken, tüm bu faktörleri göz önünde bulundurun. Sadece en iyi almak için farklı fiyat noktalarında farklı markaların bisiklet karşılaştırın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku