Let’s travel together.

Hayalinizdeki Tatil için En İyi Seyahat İpuçları

0 9

Bu korkunç yanlış gitti tatiller hakkında duymak nadir değildir. Ancak, alt satırda, kabus muhtemelen iyi bir planlama ile olmamış olurdu. Eğer kötü tatil planlama ile birlikte gelen sorunlardan kaçınmak istiyorsanız, bazı büyük tavsiyeler için okumaya devam edin. Pasaportunuzun son kullanma tarihine dikkat edin. Bazı ülkelerin pasaportlarla ilgili çok özel kuralları vardır, bunların süresi ne zaman da dahil olmak üzere. Pasaportunuzun son kullanma tarihine bağlı olarak, bir ülke ziyarete izin vermeyebilir. Bu süreler üç ya da altı ay, hatta sekiz ay dan bir yıla kadar olabilir. Kullanabileceğiniz e-izleme seçenekleri kapalı bazı seyahat web siteleri. Bu seyahat en güncel ve en ucuz yöntemleri sağlayacaktır. İlgigösterdiğiniz bir uçuş fiyatı düşürürse ve şimdi daha düşük bir fiyatla satın alınabilirse size e-posta uyarıları gönderilir. Daha önce bir uçuş rezervasyonu yaptıysanız, bilet fiyatı düştüyse bir e-posta uyarısı da alırsınız.

Ipucu! Eğer bir seyir devam ediyorsanız, bir mücadele kutusu paketi ve içinde değerli tutmak. Cruises genellikle onları hırsızlar bir sürü var ve sizin için önemli bir şey kaybetme riski istemiyorum.

Temel bilgilerinizi toplamanıza yardımcı olmak için bir liste kullanın. Yanında götürmen gereken şeylerin bir listesini çıkar. Bunu birkaç ay sonra yapmaya başlayabilirsiniz, ancak seyahatinizden bir hafta önce bitirmelisiniz. Bu, eşyaları unutmanızı veya gereksiz öğeler dahil etmenizi önleyeceği için, paketlemek için acele ediyorsanız, bu özellikle size yardımcı olabilir. Her zaman harika bir günlük gezi veya hafta sonu kaçamak deneyimi için uzak seyahat etmek zorunda değildir. Muhtemelen ev devlet ya da komşu olanlar zevk değil yerler vardır. Yerel kalmak, kendi yerel ekonominizden yararlanırken tasarruf etmenizi sağlar. Mükemmel kaçış köşeyi dönünce olabilir. Bunları getirirseniz, dizüstü bilgisayarınızı odanızdaki TV’ye bağlayabilirsiniz. Pahalı kiralamalar için doğrudan otelden ödeme yapmak yerine çeşitli akış filmlerinden yararlanabilirsiniz.

Ipucu! Bir seyir going çok farklı yerleri ziyaret etmek isteyenler için seyahat için cazip bir yol olabilir. Bunu kendilerini sürmek zorunda kalmadan veya farklı uçak ve/ veya trenlerin güçlük var yapabilirsiniz.

Uyku hapları seni kırmızı göz uçuşundan atlatabilir. Bu, bir uçakta birçok rahatsız olan bir durumda uyumanıza yardımcı olabilir. Uçarken uyumakta zorlanıyorsanız, rahatlamanıza ve muhtemelen yolculuk sırasında şekerleme yapabilmenize yardımcı olmak için uçuşunuzdan kısa bir süre önce uyku hapı almaktan çekinmeyin. Uçakta gecikmeler veya sorunlar olması durumunda gitmeden önce ilaç almayın. Hava yoluyla seyahat ederken her zaman önceden plan layın. Havaalanına ulaşmak, özellikle yoğun saatlerde büyük bir şehirde seyahat ediyorsanız, hızlı bir şekilde yapmak zor olabilir. Çantalarınızı önceden hazırlayın. Uçmayı planlamadan önce tüm seyahat planlarınızı yapmanız gerekir. Uçuş yapmamak zaman ve paraya mal olacak. Birlikte seyahat etmeyi planlıyorsanız köpeğinizin yeni yerlere kolayca alıştığınızdan emin olun. Köpeğinizin tasma ve sesli komutlara güvenilir bir şekilde yanıt vermesi ve seyahat sırasında ve halka açık yerlerde her zaman onu leashed tutmanız gerekir. Seyahat ederken, her zaman onun faaliyetlerini kontrol ederek evcil hayvanınızın güvenliğini garanti edebilirsiniz.

Ipucu! Eğer bir seyir için ambalaj iseniz, yolculuk için yeni bir şey satın almayın. En yolculukları bugün akşam yemeği için bile rahat giysiler içinde kalmak için izin verecektir, çünkü hemen hemen hiç siyah kravat formalwear elbise gerektirmez.

Hafif paketle ve seyahat ederken seyahatinizi planladığınızdan emin olun. Hafif, akıllı ambalaj işi herhangi bir seyahati daha kolay ve eğlenceli hale getirecektir. Bir çöl, çoğu insanın hayatında asla göremeyeceği kadar çok ilginç yere de bakabiliyor. Çöle bir ziyaret nefes kesen bir olay, özellikle olanlar daha önce hiç yapmadım, ve kaçırılmaması gereken bir şeydir. Tehlikeli ilişkiler önlemek için yabancı bir ülkeyi ziyaret ederken gıda alerjileri hakkında akıllı olun. Bir şey sizin için tehlikeli olabilir anlamak için yabancı dil hakkında yeterli bilgi edinin. Bu şekilde, alerjilerinizi restoranlardaki garsonlara veya şeflere ya da bir şey olması durumunda tıbbi profesyonellere kolayca açıklayabilirsiniz.

Ipucu! Eğer uzun bir seyir planlıyorsanız, self-servis çamaşırhane sunan bir seyir hattı seçmeyi düşünün. Bu, paket aldığınızda getirmeniz gereken çamaşır miktarını azaltacak tır ve aynı zamanda gemi mürettebatından çamaşırlarınızı sizin için yapmalarını istemekten çok daha ucuzdur.

En ucuz döviz kurlarını istiyorsanız, varış noktasına gelene kadar para biriminizi değiştirmeyi bekleyin. Gideceğiniz ülkeye indikten sonra kolayca döviz bozabileceğiniz bir yer olmayacağını biliyorsanız, ayrılmadan önce miktarı ve daha sonra ülke içinde geldikten sonra daha iyi bir döviz kuru arayın. Seyahat le ilgili en kötü hikayelerden bazılarının nedeni, gezginin ilerisini düşünüp doğru plan yapmamasının nedenidir. Bu makalede elde ettiğiniz bilgilerle, artık tatil stresücretsiz zevk için mümkündür!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku