Let’s travel together.

İstanbul Unutulmaz – Gerçek İstanbul’un Otantik Tadı

0 6

İstanbul, diğer şehirler gibi bütçenize ve ilgi alanlarınıza göre çeşitli ve farklı derecelerde turistik mekanlar sunmaktadır. Yaşayacağınız turizm türünü belirleyen bütçeniz değil, yaklaşımınızdır.

Bir turist olarak kendini zevk için en iyi yolu ne tür bir turist olmak istediğinize karar vermektir. Bir paket tur paketlenmiş olmak istiyor musunuz, ya da büyük bir ziyaret yapan ne için kendi bilgelik güveniyor musunuz? Burada ziyaretinizi en iyi şekilde yapmaya karar verdiğinizi ve İstanbul’u keşfetmenin yolunun Avrupa ve Asya Kültürünün kesişme yolu olarak değerini takdir etmek olduğunu varsayıyorum. İstanbul füzyon la ilgili. Bu şehrin gerçek bir tadına varmak için kaçırmaman gereken en az şeyi sana ileteceğim. Seyahat ederken boşlukları doldurabilirsiniz.

Osmanlı Zenginliği

Osmanlı Dönemi bu şehre kesin bir baskı bırakmış. Ziyaret etmek için en iyi yer Dolmabahçe Sarayı’dır. Bu bilginizi genişletecek ve bu sarayda dolaşmak sizi Osmanlı İmparatorluğu’nun en büyük Paşalarının derisine sokacaktır. Avrupa’da da hissedeceksiniz. Bu saray dünyanın en büyük ve en etkileyici avizeleri ile doludur. Birçok geleneksel ve otantik Osmanlı mutfağından yemeklerden birinde yemek yiyerek bu kadar. Akşamları, geleneksel ve çok makul fiyatlı Türk Hamamı – Hamam’da kendinizi şımartmaya cesaret edin. 300 yıl önce makul bir bütçeyle dalın. Osmanlı zenginliğinden bir hatıra yıkın. Geleneksel seramik karolar olmazsa olmazlar. Orijinallik imzası için ters kontrol edin.

Manzaraların ve Manzaraların Keyfini Çıkarın

İstanbul stratejik bir konuma sahip bir şehirdir ve manzarayla ilgilidir! Manzara için teşekkür ederiz – bütçeniz yürüyüş ayakkabıları ve duyularınızı iyi bir çift. İstanbul’un Doğu ve Batı arasında bölündüğü Haliç’e gidin. Galata köprüsüne binin ve nefes kesen manzaraların keyfini çıkarın. Eğer savurganlık yapabilirseniz, Bizans prens ve prenseslerinin yaz tatillerini geçirecekleri Prenses Adaları’nı ziyaret edin.

Deneyim Farklı Maneviyat

İstanbul üç büyük dine ev sahipliği yapmaktadır.

İslam için birçok cami ziyaret edilebilmiştir. Sultanahmet Camii ve muhteşem avlusu İslam inancını yaşamak için harika bir yerdir. Orada İslam’ın daha mistik ve liberal bir tat için Derviş Töreni katılabilir. Hıristiyanlık için, bir zorunluluk Konstantinopolis, son 1.700 yıldır Ortodoks Kilisesi’nin resmi koltuk – bu Fener mahallesinde bulunan ve toplu taşıma yoluyla ulaşılabilir Ekümenik Patriklik ziyaret etmektir. Bizans Hıristiyanlığı hissettirmek için, çok huzurlu ve iyi korunmuş Chora Kilisesi’ni ziyaret edin. Yahudilik için Türkiye Büyük Hahamlığı, İstanbul’un Yahudi Mirası’nı ziyaret edip bilgilendirilecek yerdir. Birçok Sinagog hala aktif ve küçük olanlar da bazı özellik müze sergiler ziyaret edilebilir. İtalyan Sinagogu şimdiye kadar görebileceğiniz en güzel Sinagoglardan biridir.

Pazarlar ve alışveriş

İstanbul tamamen ticaret ve ticaretle ilgilidir. Geleneksel pazarlar gözlerinizle alışveriş için harika. Fiyatlar orada bile malların kalitesi üstün ‘ouch’ dir. Tüccar baskısına boyun eğer. Eğer gerçekten turistik alanlarda paranızın karşılığını almak istiyorsanız, Mısır Çarşısı deneyin. Tüm Çarşıları çevreleyen mağazalar aynı ürünleri %30’a varan daha az dekorla sağlamaktadır. Yan dükkanlar yiyecek, baharat, çay, giyim, ev eşyaları için harika. Nerede alışveriş emin değilseniz unutmayın, yerliler orada alışveriş ve ne ödüyoruz bir göz tutmak bakmak – daha fazla ödememelidir. Pazarlık için sindirilmiş olmayın, ama bir kazan-kazan durumuna ulaşmak için saygılı bir şekilde yapılması gerektiğini fark.

Gece hayatı

İstanbul’da oryantal dans ve yoğun partiler de dahil olmak üzere çeşitli ‘Oryantal Gösteriler’ sunulmaktadır. Otantik Türk Geceleri ve bir seferde 300 turist grupları ile istila olmayan gösterileri bulmaya çalışın, özellikle küçük bir grup seyahat ediyorsanız, girmek mümkün olmayabilir ya da müşteri hizmetleri düzeyinde ciddi bir fark hissedeceksiniz. Taxim gece geç saatlerde bile bir fincan kahve için harika bir yer dir ve kesinlikle İstanbul gece hayatı ile uğultu. İstanbul’da, İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarasına sahip balık restoranları nın olmazsa olmazı. Gastronomi de füzyon restoranlar çeşitli ile yükselişte.

Ben yukarıda zevk ve kişiselleştirilmiş çıkarları için birleştirmek için 5 gün en az öneririz.

Ve unutmayın, yavaş turizm kaliteli turizm!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku