Let’s travel together.

Kerala Tur Paketleri – Mutlak Ecstasy Dünyasına Bir Yolculuk

0 9

Kerala küçük devlet Hindistan’da popüler bir yerdir. Dünyadaki her seyahat dergisi bunu “cennet” ya da “Tanrı’nın kendi ülkesi” olarak kabul ediyor. Kerala doğru cazibe gezginler hayati yönleri devletin bozulmamış plajları, sakin backwaters ve resimsel tepe istasyonları gibi konumlar kapsar olmasıdır. Kerala içsel yaban hayatı, büyüleyici kültürel festivaller ve zarif tasarlanmış tapınaklar vardır.

Kerala iklimi Haziran-Şubat ayları arasında ılıman kalır. Kerala, Hindistan’da Trivandrum, Kozhikode ve Cochin bölgelerinde üç uluslararası havaalanına sahip tek devlettir. Bu da devletin dünyadaki tüm büyük şehirlerle bağlantısını ekler. Dolaylı olarak Kerala’nın bir Hint turunun popüler destinasyonu olmasına yardımcı oldu. Makale Kerala turistik yerler görmek gerekir ayrıntıları nı sağlar.

Backwaters Kerala en popüler turistik vardır. Sular, Arap Denizi’nin aynı istikametinde yer alan göllerin yanı sıra lagünlerin uzantılarıdır. Backwaters sakin kalır ve yüzen ev yardımı ile keşfedilebilir. Houseboats geleneksel modellenmiştir ve bir operatör ve bir aşçı vardır. Her houseboat yatak odası sayısı, yaşam alanı ve diğer süslemeleri gibi özellikleri farklıdır.

Alapuzha ve Kumarakom backwaters ünlüdür. Gezginler hindistan cevizi bahçeleri, çeltik tarlaları, küçük teknelerde balıkçılık, çin balıkçı ağları böylece bir tekne seyahat ederken görebilirsiniz. Tekne Vembanad Gölü’nün kanallarından geçiyor. Yüzen teknelerin en uzun yolculuğu Kollam ve Alapuzha arasındadır. Mesafeyi kapatmak iki gün sürer.

Kerala fazla 900 kilometre lik bir sahil şeridi vardır ve Kerala plajları doğada çeşitlidir. Kerala’nın en iyi plajlarından bazıları Kovalam, Varkala, Cherai, Fort Kochi ve Kappad’dir. Bu plajlar, leziz deniz ürünleri, ayurveda tedavileri, kaplıcalar ve birinci sınıf su sporları da dahil olmak üzere gezginlere tüm eğlenceleri sunmaktadır. Giriş yapan yabancılar Ranthambore ile Altın Üçgen Turu Çoğunlukla Yılbaşı zamanında bu plajları ziyaret edin.

Kerala hayvan yaşamı da zengin ve şaşırtıcı. Kerala’nın vahşi yaşam sığınaklarında ve ormanlarında aslan kuyruklu makak, Malabar dev sincapları, boynuzgagalar, leoparlar, aslanlar, filler ve Bengal kaplanları gibi nadir hayvanlar bulunur. Periyar yaban hayatı sığınağı, Chinnar yaban hayatı sığınağı, Gavi eko-turizm merkezi ve Parambikulam yaban hayatı sığınağı Kerala’da nadir bulunan hayvan ve kuş speküllerini keşfetmek için önemli mekanlardır. Gezginler Kerala ormanlarında tuhaf bir geyik spekülesini bulabilirler.

Kerala bir diğer önemli turistik tepe istasyonları olduğunu. Çay, biber, kahve, tarçın gibi baharat tarlaları tepe istasyonlarının vadilerinde bol miktarda yetiştirilmektedir. Kerala en güzel tepe istasyonları Munnar, Thekkady, Nelliyampathy, Wayanad ve Ponmudi vardır. Gezginlerin çoğu yaz aylarında bu tepe istasyonları ziyaret edin. İklim yaz sezonu dışında, bu tepe istasyonlarında hoş kalır.

“Tanrılar Ülkesi” bazı mimari tapınaklarla ünlüdür. Dünyanın en zengin tapınağı olan Sree Padmanabha Swamy tapınağı Kerala’nın Trivandrum semtinde görülür. Guruvayoor tapınağı ve Shabarimala tapınağı Kerala’daki diğer iki ünlü türbedir. Kerala’daki tapınakların kaya mimarisi ve tasarımı eşsizdir. Tapınakların yanı sıra festivaller kerala zengin mirası ve geleneği sergiler. Kerala Tapınaklar turistik yerleri ziyaret etmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku