Let’s travel together.

Likya Yolu’nda Yürüyüş, Türkiye

0 3

Türkiye, yürüyüş tatilleri söz konusu olduğunda gözden kaçan bir destinasyondur. Ama bu şaşırtıcı ve tarihi ülkede sunulan çeşitli manzara ve uzun mesafe yolları bu yürüyüş botları kayış ve büyük açık hava içine orada almak için mükemmel bir yer yapmak. Belki de Türkiye’deki en iyi yürüyüşlerden biri, sizi Lilik Yolu’na götüren, ülkenin Akdeniz kıyısında Oludeniz ile Antalya arasında 500 km’nin üzerinde bir patikadır. Ilıman sıcaklıklar, bu güzergahın kış aylarında bile yıl boyunca yürüyebileceği anlamına gelir. Yaz olsa çok sıcak alabilirsiniz ve rota ilkbahar veya sonbahar da en keyifli. Sunday Times bu yürüyüşü dünyanın en güzel on uzun mesafe yürüyüşünden biri olarak nitelendirdi.

Likya Yolu’nun tamamını yürümek büyük bir girişim. Rota sert orta dereceli ve genellikle yürümek için yaklaşık bir ay sürer. Tabii ki tüm şey yürümek için yeterli zaman yoksa bazı olayları almak için yürüyüş daha küçük bir bölümünde yürümek tamamen mümkündür. Küçük bir bölümde yürümek bile likyalılar hakkında bir fikir verecektir – bir zamanlar bu bölgeyi kontrol eden antik kültür. Rota bir İngiliz kadın, Kate Clow, tutkulu bir yürüteç ve korumacı buluş oldu. 1990’larda tasarladığı ve yaratılmasına yardım ettiği güzergahın insanlara bu kıyı şeridinin bin yıl önce nasıl olacağını biraz anlamasını istediğini söyledi.

Bu güzergahı bağımsız olarak yürümek veya bir turun parçası olarak ya da bagajınızı bir otelden, misafirhaneden veya köy evinden diğerine taşıyacak bir şirketin yardımıyla yürümek mümkündür. Eğer daha bağımsız bir bükülmüş iseniz o zaman su kaynağı doldurmak mümkün olacak sitelerin yakınında vahşi kamp noktalar bulmak çok kolaydır.

Güzergahüzerinde birçok önemli nokta vardır. Dağlık alternatif güzergahı seçebilir ve şaşırtıcı manzaraların olduğu Olympos Dağı’na tırmanmak için iç kesimlere gidebilirsiniz. Yine de, sahil Patara kalıntıları ve plaj, liman, Batık kalıntıları ve Ucagiz de kale ve Göynük kanyonu yüzmek de dahil olmak üzere olayları bol verimleri. Daha fazla sahil olympos ve Phaselis antik kalıntıları ve bir deniz feneri ve antik gemilerin bir mezarlık ile vahşi, güzel Gelidonya Yarımadası bulacaksınız. Chimera, efsane ve efsane ilham kaynağı olan ebedi bir alev görmek için hafif bir sapma almak emin olun. Kaş ve Uchaz arasındaki kıyı şeridi özellikle hoş ve doğal dır ve Mira ve Finike arasındaki sedir ormanlarında yürüyüş özellikle güzel manzaralara sahiptir.

Gerçekten hepsini adlandırmak mümkün olmak için çok fazla olayları vardır. Kalabalıksız güzellikler, Akdeniz’in muhteşem manzaraları, büyüleyici tarihi ve kültürel mekanlar ve samimi, rahat yerliler bu rotayı yürüyüş tatili geçirmek için hoş bir yol haline getirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku