Let’s travel together.

Nasıl Uzun Bir Tatil için Pack

0 7

Tüm dünyayı çok gezdim. Ben bir sırt çantası iki kıyafet atmak ve Avrupa için bir uçağa atlamak ama ben de etrafında bagaj taşıma seven biri değilim, tekerlekler üzerinde olsa bile. Ben 12 günlük yolculukları, 2 hafta uzun Avrupa tatilleri ve Avustralya ve Yeni Zelanda’ya 3 haftalık bir gezi gitti. Gerekirse tatilde çamaşır yıkarım ama iyi vakit geçirmem gerekirken bunu yapmak istediğim bir şey değil.

Bu nedenle, oldukça hafifçe seyahat etmek için nasıl bazı ipuçları öğrendim ama iki hafta veya daha uzun bir tatil için yeterli giysi almak.

1. Benim ilk öneri bilgisayarınızda bir seyahat listesi yapmak ve kaydetmek tir. Seyahat ederken, sadece yukarı çekin ve mevcut tatil için ayarlamak gerekir.

2. Yapılacak ikinci şey iyi bir bavul (bir çanta kontrol varsayarak) ve iyi bir carry-on almaktır. Ben Atlantik gibi orta fiyat aralığında temel bir pullman tarzı bavul kullanmanızı öneririz. Siyahtan başka bir renk öneririm, çünkü çok fazla siyah bavul var. Bir carry-on daha büyük bir alamadım çünkü bunu yaparsanız ağırlık sınırını aşacaktır.

Bir carry-on için gerçekten bir all-in-one haddeleme bavul ve Sırt çantası gibi Sierra Carry-on Haddelenmiş Sırt Çantası gibi. Gerekirse küçük bir bavul ve daypack içine alınabilir ya da birlikte fermuarlı ve bir uçuş yakalamak gerektiğinde sırtına atılmış olabilir.

Eğer tüm birlikte kanca ve gerekirse haddelenmiş olabilir bagaj satın emin olun.

3. Uluslararası seyahat ederken, ben yıllar önce diğer ülkelerde insanların Amerikan turistlerin kim olduğunu söylemek yolları olduğunu okuyun aşağıdaki gibidir:

• Beyaz tenis ayakkabıları, özellikle her iki sinde de onları giymek

• “Koşu giysileri” veya renk eşgüdümlü mağaza toplulukları gibi eşleşen kıyafetler

• Fanny paketleri

• Şort nadiren dünyanın birçok şehirde giyilir. Temmuz’da Paris’teydim. Bu bir tatil (Bastille Günü) ve ben bütün hafta hiçbir şort gördüm.

4. Birlikte iki nötr artı bir parlak renk dayalı bir seyahat gardırop koyun. Ben siyah ve tan / haki giysiler artı kırmızı gibi başka bir renk birkaç parça paketi gibi. Ben tüm siyah giysiler paketi denemek için kullanılan ama çok çeşitli eksikliği ile bıkmak ve benim hedef giysi satın sonunda olurdu. Ancak, ben her üst her alt eşleşen giysi almanızı öneririz. Bu sonsuz kombinasyonlar için izin verir.

5. Paketle, paketlediğim şeyin %90’ı lavaboda yıkanıp gerekirse kurumaya asılabilir. Bu seyahat için no-demir hafif polyester karışımı giyim anlamına gelir. Eğer çok para harcamak ve kapsamlı seyahat yapmak planlıyorsanız, Magellan’s gibi bir seyahat şirketi giyim satın alabilirsiniz. Bunu yapmayı hiç gerekli bulmadım, ama bunu düşündüm.

Aşağıda tavsiye edilen bir seyahat gardırop olduğunu. Bu iki haftalık bir tatil için en fazla bu olurdu. Muhtemelen daha az ını alırdım.

Seyahatinizin uzunluğuna ve varış noktanıza bağlı olarak, kırmızı ve bej kombinasyonu etrafında seçilirse temel bir gardırop aşağıdakilerden oluşur:

• 2 Siyah pantolon, bir rahat ve bir şık

• 1 bej / haki pantolon (Ben gerçek pamuk haki pantolon almak)

• Tercih ettiğiniz uzunlukta 1 siyah etek

• Akşama kadar giyilebilen 1 temel siyah elbise

• 1 siyah ceket ve/veya hafif kazak

• Çeşitli kol uzunluklarında birkaç siyah, kırmızı ve bej üstleri

• Ben her zaman bir no-demir çok amaçlı beyaz, gazlı bez gibi beyaz bluz almak

• Mevsim e ve hedefe uygun temel renklerde şort

• Uzun mesafe yürüyüş için siyah tenis ayakkabıları

• Temel siyah yürüyüş ayakkabıları (iyi bir tabanlık ile yağsız daireler gibi)

• Akşam için temel siyah dressier ayakkabılar

• Gerekirse sandalet

• Siyah veya kırmızı yağmurluk. Ben her zaman benim daypack taşıyabileceği ve bir anda var bir pullover tipi su geçirmez yağmurluk aldı.

• Akşam için küçük bir çanta da günlük paketi bir makyaj / toiletry çanta olarak iki katına çıkabilir.

• İç çamaşırı, pijama ve çorap yıkanabilir ve kurumaya kadar asılı.

• Ben her zaman bir diz boyu mikrofiber bornoz almak çünkü hemen hemen hiç yer aldı ve beklenmedik oda servisi kesintileri ve benzeri için atılmış olabilir.

• Muhteşem bir kolye ve kolye, eşarp veya kemer gibi güzel aksesuarlar

• Mayo, kışlık palto, su ayakkabısı gibi belirli bir tatil için ihtiyacınız olan her şeyi paketleyin. Ama ihtiyacın yoksa, alma.

6. Aşağıdaki banyo malzemeleri ve necess alınary sarf malzemeleri:

a. Toiletry boyutlu şampuan ve saç kremi, diş fırçası, diş macunu

b. Minimal makyaj

c. Güneş kremi ile iyi nemlendirici (Ben Lubriderm spf 15 gibi) – Birden fazla kullanım ları vardır.

d. Ben her zaman mevcut bir adaptör ile bir seyahat büyüklüğünde buharve saç kurutma makinesi almak.

e. Ben uluslararası seyahat, ben banyo puf veya sünger bir çift almak çünkü bez her zaman mevcut değildir.

f. Lavaboda kullanılmak üzere iyi bir çamaşır deterjanı (konsantre) şampuan boyutunda şişe. Otel şampuanı da kullanabilirsiniz.

g. Hedefinizde yıkıcı ve kurutucular olacağını düşünüyorsanız Purex all-in-one çamaşır/kurutma makinesi bezleri alın.

h. Açık renk oje ve oje çıkarıcı pedleri (bireysel paketlerde)

i. Güneş kremi, böcek spreyi

7. Katlanabilir plastik seyahat torbaları içinde her şeyi paketi. Bunlar harika, özellikle kirli çamaşırlar için.

8. Pack sizin carry-on 2 tam gün için ihtiyacınız olacak her şeyi, özellikle bir seyir devam ediyor. Böylece bagajınız kaybolursa, çalınırsa veya gecikirse tatilinize devam edebilirsiniz. Çantanızdaki her şeyin lavaboda yıkanıp bir gecede kurutulabildiğinden emin olun.

9. Seyahatinizden birkaç gün önce her şeyi bir yatağa yatırın. Bavulunuza nasıl uyduğunu görün ve ihtiyacınız olmayan şeyi çıkar. Bir şey getirmediğime nadiren pişman oldum ama eve bir şey getirmek istediğimde çok fazla getirdiğim için pişman oldum.

10. Son olarak, limit hediyelik eşya. Dijital fotoğraflar, dijital bir günlük, aile ve arkadaşlara gönderilen gerçek kartpostallar – Bu öğeler bir ömür boyu sürecek anılar yapacaktır.

İyi yolculuklar!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku